Kołobrzeg - Słowem wstępu

Nie bez powodu Kołobrzeg jest jednym z najbardziej popularnych kurortów morskich w Polsce. To urocze miasto rokrocznie odwiedza mnóstwo turystów - i to nie tylko z Polski. Kołobrzeg słynie z pięknych, długich i szerokich plaż. Przyciąga nie tylko ludzi spragnionych morskich i słonecznych kąpieli, czy wypoczynku w hotelach i uzdrowiskach oraz wczasowiczów wolących spędzać czas aktywnie - np. przemierzając pas nadmorski Kołobrzegu i pobliskich miejscowości rowerem, ale również fotografów. Długie i piaszczyste plaże są idealnym miejscem, z którego można uchwycić aparatem wschody i zachody słońca. Nadmorska roślinność, wkradająca się również na wydmy, nadaje plażom uroku i inspiruje tych, którzy w zaciszu, pragną kontemplować piękną przyrodę i uwieczniać ją na zdjęciach.

    

Bo wschodzące słońce, które pojawia się na horyzoncie zawsze z tej samej strony, nigdy nie jest takie samo. Tak jak nie jest takie samo słońce, gdy na koniec każdego dnia chowa się do morza po drugiej stronie. Wiosna, lato, jesień, zima - ten sam krajobraz oglądać można z zupełnie innej perspektywy. Tak samo morze, które nieraz jest spokojne, a innym razem burzy się i pragnie pochłonąć ląd.

    

Przykładem jak różna, zaskakująca i nieprzewidywalna, choć innym razem spokojna, potrafi być natura, będą mieli okazję zobaczyć Państwo na tej właśnie stronie. Zatem dajmy ponieść się przygodzie, jaką niezmiennie zapewnia nam natura, wykorzystując w tym celu fotografię.

Kiedy odwiedzić Kołobrzeg?

Wydawać by się mogło, że najlepszą porą do odwiedzenia Kołobrzegu jest lato. Rzeczywiście - jeśli ktoś pragnie słońca i wylegiwania się na plaży, najlepiej odwiedzić Kołobrzeg w wakacje. Wczasy można jednak zrobić sobie i o innej porze roku. Wolny weekend wiosną, jesienią, czy zimą również może być wspaniałą okazją do przyjazdu do tego urokliwego miasta. W czasie, gdy na drzewach kwitną liście lub, gdy wiatr listopadową porą hula po ulicach i burzy morskie fale, cudownie jest się przejść promenadą ciągnącą się bez końca lub brzegiem morza. Ktoś kto uwielbia wędrować zajść może nawet do pobliskich miejscowości (np. Podczela). Również zima, wcale nie-śnieżna, kiedy miasto jest spokojniejsze, może zachęcić każdego umęczonego życiem codziennym do odbycia pieszej wędrówki, może nawet w głąb siebie.

    

Morski żywioł jest zmienny. Raz zabiera plażę, raz ją oddaje pozostawiając również ciekawe znaleziska. Słowem - nigdy nie jest nudno. Dla miłośników fotografii, natura potrafi przygotować naprawdę wspaniałe widowiska, które można uwiecznić. Przykład tego, co zobaczyć można na plaży w Kołobrzegu podczas morskich wędrówek mogą Państwo zobaczyć w Galerii 1 - Morskie Wędrówki. Wzburzone morze podczas sztormu, czy kry oraz sople lodu w wietrznej zmarzlinie zwisające z poręczy schodów prowadzących na plażę, a także dziwne znaleziska, czy mieszkańcy plaży - mewy, które usłyszeć można również w samym mieście - to tylko przykłady z wielu interesujących rzeczy podczas pobytu na wakacjach, wczasach, czy po prostu krótkiego weekendu w Kołobrzegu. Istotny tylko jest odpowiedni strój (np. kąpielowy), którego podstawą, zwłaszcza dla miłośników wędrówek i eksplorowania świata muszą być dobre buty.


Fotografie:
Galeria 1 - Morskie wędrówki
Galeria 2 - Zwiedzanie Kołobrzegu
Galeria 3 - Zachody słońca w Kołobrzegu

Kołobrzeg w obiektywie

Fotografie w zakładkach morskie wędrówki, zwiedzanie miasta, zachody słońca wykonano w okresie od 2003 do 2020 roku. Zdjęcia wykonywane były analogowymi aparatami fotograficznymi (YASHICA FX-3, PRAKTICA SUPER TL), cyfrowymi (Nikon D3500, Nikon Coolpix B500) oraz urządzeniami mobilnymi. Zdjęcia zrobiono w Kołobrzegu podczas pieszych wędrówek. W katalogach fotografii będą sukcesywnie dodawane nowe ujęcia. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Miejsca, które warto zobaczyć w Kołobrzegu:

Port Morski, promenada, latarnia morska w Kołobrzegu, uzdrowiskowa dzielnica miasta , Ratusz Miejski w Kołobrzegu, plażę, Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, Kamienny Szaniec, Muzeum Oręża Polskiego , Galeria Sztuki Współczesnej, aquapark Milenium SPA, molo, taras widokowy w Bazylice WNMP , Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, amfiteatr, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ekopark Wschodni - okolice Podczela, Pomnik Sanitariuszki.

    

Baza noclegowa dla osób odwiedzających Kołobrzeg jest dobrze rozbudowana. Turyści przyjeżdżający do Kołobrzegu na wakacje, urlop i wczasy znajdą w mieście tanie noclegi, wolne pokoje, kwatery, hotele, wille, domki wczasowe, domki letniskowe blisko plaży, pensjonaty blisko morza, apartamenty, ośrodki wczasowe.